Moda

Jak dobrać płaszcz do typu figury?

ciepłe płaszcze wełniane na Answear

Grafika dostarczona przez partnera

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że płaszcz odpowiednio dobrany do typu sylwetki pomoże kobiecie nie tylko podkreślić jej mocne strony, ale również właściwie wymodelować proporcje. Dzięki temu przedstawicielka płci pięknej będzie czuła się piękna i pewna siebie. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie?

Jaki będzie idealny płaszcz dla gruszki?

Warto wiedzieć, że największą bolączką dla kobiet posiadających figurę gruszki są masywne biodra. Zalecane jest zatem skoncentrowanie się na tym, by odwrócić uwagę od dołu. Cały ciężar należy przenieść na górę. Przedstawicielka płci pięknej w ten prosty sposób zyska efekt idealnej klepsydry. Gruszki powinny postawić na bezowe plaszcze z bogato zdobionymi i szerokimi kołnierzykami. Panie mogą również bardzo poważnie zastanowić się nad optycznym „obciążeniem: góry. Należy mieć świadomość, że gruszki będą doskonale prezentowały się w płaszczach w kształcie litery A. 

bezowe plaszcze dla kobiet

Grafika dostarczona przez partnera

Jaka będzie najlepsza opcja dla kolumny?

Kobiety będą miały bardzo łatwe zadanie. W najprostszym możliwym ujęciu sylwetkę cechuje praktycznie niewidoczne wcięcie w talii, a także biodra i ramiona tej samej szerokości. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwie dobrane okrycie wierzchnie umożliwi paniom stworzyć iluzję sylwetki o kształtach klepsydry. Kobiety powinny zacząć gustować w modnych, szlafrokowych płaszczach, które są wiązane w pasie na kokardę. Kobiety świetnie będą prezentowały się w klasycznych płaszczach. Można wtedy dodać do stylizacji szeroki skórzany pasek. 

Jaki płaszcz do figury jabłka?

Jak wiadomo, panie z figurą typu jabłko cechują się oponką w okolicy talii, dużym biustem, a także szczupłymi nogami. Należy mieć świadomość, że w tym przypadku świetnie egzamin zda okrycie wierzchnie o krojach, które są inspirowane latami 60.. Doskonałą opcją będą także płaszcze pudełkowe z podwyższoną talią lub w kształcie delikatnego trapezu. Pozwolą one na skuteczne zamaskowanie wystającego brzuszka. Rekomendowane jest, by omawiany element garderoby był możliwe najprostszy. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się ciepłe płaszcze wełniane na Answear.

Najlepszy płaszcz dla klepsydry

Warto wiedzieć, że panie posiadające tego typu sylwetkę mają mnóstwo szczęścia. Mogą bowiem pozwolić sobie na najbardziej wymyślne kroje. Świetnym przykładem mogą być płaszcze oversize’owe w męskim stylu, zdekonstruowane czy nawet asymetryczne. Godny uwagi jest fakt, że nawet najzgrabniejsza figura nie będzie prezentowała się dobrze, jeżeli przedstawicielka płci pięknej zapomni o proporcjach. Rekomendowane jest podkreślanie zawsze przynajmniej jednego atutu. Należ wśród nich wymienić długą szyję, szczupłe nogi czy talię. Kobietom planującym włożyć obszerny puchowy płaszcz, zalecane jest włożenie krótkich rurek. Z kolei do klasycznego wełnianego okrycia w stylu dandysa nie powinno się dodawać szerokiego szala. W najprostszym możliwym ujęciu wspomniany element garderoby zamaskuje ciekawą górę. 

Dodaj komentarz