Zdrowie

Dieta dla dziecka – jak ją skomponować?

Dieta dla dziecka

Zdjęcie autorstwa Vanessa Loring z Pexels

Jako rodzice chcemy zadbać o to, aby nasze dzieci miały wszystko, co najlepsze, dlatego przygotowujemy świeże, dobre posiłki, które im smakują. Oczywiste maluchy bywają dosyć wybredne – nie zawsze lubią jeść warzywa czy zupy. Warto się więc zastanowić, jak przygotowywać dla nich posiłki, aby dania prezentowały się apetycznie. Dzięki temu maluchy mogą zainteresować się jedzeniem i wciąż próbować nowych smaków. A może próbowałeś już wszystkiego, a Twój niejadek nadal jest konsekwentny i nie przepada za zdrowym jedzeniem? Podpowiadamy, co jeszcze może pomóc.

Lekkostrawna dieta dla dziecka

Jeśli dziecko unika posiłków, warto zastanowić się, co może być przyczyną braku apetytu. Dzieci czasami są po prostu pochłonięte zabawą i potrafią dłużej niż dorośli wytrzymać bez jedzenia. Może warto więc przestać przypominać dziecku o kolejnym posiłku. Okazuje się, że kiedy maluch robi się głodny, sam upomina się o jedzenie. Trzeba więc koniecznie pomyśleć o tym, jak powinna wyglądać dieta dla malucha. Jest to szczególnie ważne dla rodziców, których dzieci często cierpią na bóle brzucha. Taka wrażliwość wymaga stworzenia odpowiedniej diety, która będzie lekkostrawna. Lepiej więc unikać zbyt tłustych i smażonych potraw, które mogą długo zalegać w żołądku. Można śmiało gotować różne zupy, przyrządzać warzywa gotowane na parze, a mięso można piec w piekarniku. Nabiał czyli produkty mleczne również mogą zbyt ciężkie. Każde dziecko ma indywidualne potrzeby, dlatego konieczne może być dopasowanie mu spersonalizowanej diety. Często jest tak, że nie mamy zbyt wiele czasu na gotowanie. Dużo obowiązków sprawia, że mamy ochotę sięgnąć po półprodukty lub gotowe jedzenie, które wystarczy tylko podgrzać. Oczywiście o ile zdarza się to rzadko, z pewnością taka żywność nie wyrządzi nam większej krzywdy, ale trzeba pamiętać o tym, aby ten sposób odżywiania się nie stał się naszym nawykiem. Alternatywą dla czasochłonnego gotowania może być catering dietetyczny. 

Mądre zwyczaje żywieniowe – jadłospis dla dzieci

Dzieci uczą się patrząc na rodziców, dlatego ich zwyczaje żywieniowe prawdopodobnie będą podobne do naszych. Jadłospis dla dzieci może być podobny do tego dla dorosłych. Zdrowa dieta to przede wszystkim różnorodność. Warto pamiętać o tym, aby sięgać po różne produkty, które są bogate w wartości odżywcze. Soki z warzyw, owoców, surówki i zupy dostarczają nam mnóstwo witamin. Dobrze będzie też zadbać o obecność w diecie zdrowych tłuszczy. Orzechy i suszone owoce to przekąski, które mogą być alternatywą dla słodyczy. Niektóre maluchy lubią jeść to, co nietypowe. Należy więc obserwować ich zwyczaje i pozwalać im na eksperymenty kulinarne. Zdarza się, że ten apetyt na różne potrawy wynika z tego, że w ich organizmie są jakieś niedobory, które należy uzupełnić. My też od czasu do czasu jemy intuicyjnie i mamy chęć na jakiś produkt, którego dotąd brakowało w naszej diecie. Trzeba przyznać, że jedzenie może być prawdziwą przyjemnością – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy jednak chcemy dbać o sylwetkę i prawidłową wagę, dlatego dobrze jest wybierać jedzenie, które przyczynia się do dobrej kondycji naszej i naszych dzieci. Niektórzy rodzice przekonali się, że trafionym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa dla dzieci. Jeśli masz niewiele czasu na to, aby przyrządzać w domu posiłki, możesz zaufać profesjonalistom, którzy zrobią to za Ciebie. To gwarancja na to, że maluch będzie jadł różnorodnie i smacznie. Decydując się na taki catering możemy oczekiwać świetnych rezultatów. Należy też porzucić zwyczaj podjadania, a pamiętać o regularnych posiłkach. Dotyczy to dorosłych i dzieci.

Dobra dieta pudełkowa dla dzieci

Dzieci należą chyba do najbardziej wymagających klientów. Kiedy Twój maluch rozsmakuje się w zdrowych posiłkach, z pewnością przekonasz się, jak wiele zalet ma dietetyczny catering. Jedzenie zostanie dostarczone prosto do Twojego domu, dlatego możesz przekonać się, jak bardzo wygodne jest to rozwiązanie. Nie musisz poświęcać czasu na zakupy i przyrządzanie w kuchni wymyślnych dań. Możesz zająć się tym, co naprawdę lubisz robić. Dieta pudełkowa sprawdza się wśród osób, które mają niewiele czasu. Jeśli nie lubisz gotować, może to być strzał w dziesiątkę. Niektóre maluchy przywiązują się do swoich ulubionych potraw, inne natomiast są otwarte na nowe smaki. Niezależnie od tego, w której grupie jest Twoje dziecko, możecie polubić catering dietetyczny Warszawa, który będzie dopasowany do Waszych potrzeb. Przecież możecie wybrać sobie optymalny zestaw posiłków. Niektórzy decydują się na komplet na cały dzień, inni wybierają na przykład tylko 2 dania. Wiele zależy od Waszego trybu dnia i od tego, ile macie zajęć. Nawet jeżeli masz bardzo restrykcyjne podejście do diety i starasz się jeść głównie to, co zdrowe, pamiętaj o tym, że czasami potrzebna jest odskocznia. Mały deser od czasu do czasu nie zaszkodzi, a może sprawić mnóstwo przyjemności. Kluczem jest jednak to, aby jedzenie słodyczy czy przetworzonej żywności nie było naszym częstym nawykiem. Cieszcie się zatem jedzeniem, które zostanie dowiezione na czas.

Dodaj komentarz