Czy toksyczny partner będzie czułym mężem dla innej kobiety
Azrul Aziz z Unsplash

Toksyczny partner krzywdzi Cię na różne sposoby. Może uderzać w Twoje poczucie własnej wartości i usiłować zrównać je z ziemią. Niekiedy zdradza Cię na każdym kroku, przegrywa wspólne pieniądze w kasynie, lub stosuje względem Ciebie przemoc ekonomiczną, wydzielając każdą złotówkę. Zdarza się, że jest chorobliwie zazdrosny i ogranicza Twoje prawo do decydowania o sobie. Kiedy rozstajemy się z nim, nie odczuwamy ulgi, lecz pustkę. Może wydawać się to dziwne, ale znajduje uzasadnienie psychologiczne. Czy toksyczny partner będzie czułym mężem dla innej kobiety?

 

Co daje nam zdrowy związek? Bezpieczeństwo emocjonalne

Zdrowy związek daje poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, stanowi coś, co wzbogaca Twoje życie i czyni je lepszym. Mając u swojego boku partnera, zyskujesz wsparcie, motywację i energię do działania. Druga osoba nie ogranicza Twojego rozwoju, lecz zachęca do podejmowania odważnych decyzji, które są dla Ciebie korzystne. Potrafi cieszyć się z Twoich sukcesów.

 

Jak rozpoznać toksyczny związek?

Cierpienie w związku bardzo często wskazuje na to, że Twój partner jest toksyczny. Jeśli nigdy nie wiesz, czego możesz się po nim spodziewać, Twoje życie przypomina emocjonalny rollercoaster. Z Twojej twarzy znika uśmiech, przestajesz też dążyć do realizacji marzeń i ucinasz znajomości z przyjaciółmi. Zaczynasz wątpić w siebie i swoje umiejętności. Nie rozwijasz się, lecz stoisz w miejscu, a nawet się cofasz.

 

Bombardowanie miłością i dewaluacja. Jak manipuluje nami toksyczny partner?

Dlaczego toksyczny partner wydaje się nam atrakcyjny i nie umiemy od niego odejść? Bardzo często wynika to ze zręcznych technik manipulacji, które stosuje. Bombarduje nas miłością i deprecjonuje. Z czasem częściej nas dewaluuje, niż obsypuje czułymi gestami. Czuje bowiem, że ma nas w garści. Nieregularne wzmocnienia uzależniają nas od toksycznego partnera. Gdyby nie one, już dawno byśmy od niego odeszły. Wciąż jednak mamy nadzieję na miodowy miesiąc i wyczekujemy tych paru pięknych chwil, na co dzień znosząc upokorzenia.

 

Toksyczny związek a izolacja od przyjaciół i brak własnych środków do życia

Toksyczny związek jest trwały z jeszcze jednego powodu. On wie, co robi, gdy odcina nas od przyjaciół, własnych pieniędzy i odbiera pewność siebie. Pozbawia nas cennych zasobów, które ułatwiłyby nam rozstanie. Kiedy z nikim nie rozmawiamy, bo on nas izoluje, nie możemy skonfrontować z osobą trzecią swoich doświadczeń. Nikt nie spojrzy na nie trzeźwym okiem i nie doradzi nam. Jeśli brakuje nam własnych pieniędzy, to nie mamy nawet za co się utrzymać. Niska samoocena skutkuje tym, że nie wierzymy w siebie i swoje kompetencje. Nawet nie szukamy pracy, by się usamodzielnić.

 

Czy toksyczny partner będzie czułym mężem dla innej kobiety?

Trudno nam odejść od toksycznego partnera, ale czasem znajdujemy na to dość sił. Zdarza się, że to on nas porzuca dla innej. Zadajemy sobie wówczas pytanie: czy toksyczny partner będzie czułym mężem dla innej kobiety?

 

Dlaczego toksyczny mężczyzna nie potrafi żyć w pojedynkę?

Psycholodzy podkreślają, że toksyczny mężczyzna nie umie żyć w pojedynkę. Potrzebuje osoby, którą może kontrolować, stosując techniki manipulacji. Niekiedy partnerka podbudowuje jego poczucie własnej wartości, które jest niskie. Tacy ludzie bardzo szybko znajdują sobie kolejną ofiarę. 

 

Gdy rozpadnie się Twój toksyczny związek, możesz spodziewać się rzeczy dziwnych. On przyprowadzi pod Twój dom czy pracę swoją nową partnerkę. Będzie chciał pokazać, jak bardzo jest szczęśliwy i ile straciłaś, odchodząc od niego. 

 

Miodowy miesiąc nie trwa wiecznie. Dlaczego warto współczuć nowej partnerce swojego eks?

Toksyczny mężczyzna będzie dla niej cudowny, w końcu musi ją uwieść. Ciebie zresztą skutecznie zmanipulował, bombardując Cię miłością. Jego czułość jest na pokaz i szybko się skończy. Z czasem nowa partnerka zacznie cierpieć tak samo jak Ty, więc nie zazdrość jej, lecz współczuj i życz, aby jak najszybciej przejrzała na oczy.