Catering dietetyczny – jedz i chudnij

By schudnąć potrzeba przede wszystkim chęci i zaangażowania. Do nich trzeba dołożyć trening, trening i jeszcze więcej treningu uzupełnionego o odpowiednią dietę. O tą zaś pomoże zadbać catering dietetyczny.

Catering dietetyczny – czyli co?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle jest catering dietetyczny. Z pewnością pierwsze skojarzenie ze słowem „catering” kierują twoje myśli ku jedzeniu na wynos, a bardziej szczegółowo – ku zamawianiu sporej ilości jedzenia na jakieś wydarzenie. Zgodnie ze definicją catering, to „usługa polegająca na przygotowywaniu i dostarczaniu na zamówienie gotowych potraw”. Jednak rzadko kiedy zdarza się, byśmy korzystali z cateringu na co dzień. A właśnie tego rodzaju usługą jest catering dietetyczny. Polega on na tym, że każdego dnia pod drzwi naszego domu dostarczane są posiłki przyrządzone specjalnie dla nas.

Catering dietetyczny – jedz i chudnij

Jak wygląda catering dietetyczny?

Co jesz w ciągu dnia? Chleb, bułki, na obiad ziemniaki lub ryż i jakieś mięso. Tak wygląda codzienne menu wielu Polaków. Z reguły nie jest ono zbyt zdrowe i nie zawiera odpowiedniej ilości składników odżywczych. Z kolei catering dietetyczny nie dość, że jest zarówno zdrowy, jak i bogaty w witaminy, to jeszcze pomaga nam w odchudzaniu. Posiłki przyrządzane w jego ramach mogą być naprawdę przeróżne – wszystko zależy od nas. Jesteś weganem? Zdecyduj się na catering wolny od jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie tolerujesz glutenu lub laktozy? Wybierz menu, które ich nie zawiera. A może masz ochotę na coś standardowego w niestandardowej odsłonie? W takim razie postaw na „zwykłe” menu, które zawiera gluten, laktozę, mięso i warzywa.

Catering dietetyczny – dla kogo?

Na początku wspomnieliśmy o treningu. Nie bez powodu, bowiem oferta cateringu dietetycznego stworzona została głównie z myślą o osobach, które prowadzą aktywny tryb życia. A jak wiadomo, aktywny tryb życia oznacza, że trzeba dbać o swoje menu. Nie zawsze mamy czas, chęci oraz umiejętności, by przyrządzić sobie posiłki, które będą zapewniały nam niezbędne witaminy i minerały a przy tym będą smaczne. Catering dietetyczny rozwiązuje ten problem. Jednak nie jest on skierowany wyłącznie do tej grupy. Również osoby, które są chore (nadwrażliwość pokarmowa na laktozę, gluten, podwyższony cholesterol) powinny pomyśleć nad skorzystaniem z cateringu. W tym miejscu znajdziesz kilka porad, dotyczących diety w przypadku podwyższonego cholesterolu. Szczególnie wtedy, gdy same nie do końca wiedzą, co mogą jeść, a czego nie.

Catering dietetyczny – jedz i chudnij

Jak znaleźć dobry catering dietetyczny?

Znalezienie firmy, która oferuje catering dietetyczny nie jest zbyt trudne. Zwłaszcza teraz, gdy staje się on coraz bardziej popularny. Jednak w związku z tym, że coraz więcej osób się nim zajmuje, możemy mieć problem ze znalezieniem dobrego cateringu. Jak więc go szukać? Najlepiej przy pomocy internetu. Wpisz w przeglądarkę internetową hasło „catering dietetyczny Warszawa” (lub inne miasto) i sprawdź oferty firm – https://www.eatzone.pl/pl-PL/Catering-dietetyczny/warszawa. Która z nich będzie dobra? To już musisz sprawdzić sam. Najlepiej korzystając z opinii w mediach społecznościowych (jeżeli dana firma ma w nich profil). Innym sposobem jest analiza strony internetowej. Im więcej na niej potrzebnych i przydatnych informacji (np. blog z poradami), tym większa szansa, że trafiłeś na profesjonalistów.

Tekst partnera