Godzina zabiegu, a po trzech miesiącach masz 5-7 centymetrów mniej w obwodzie brzucha. A co najważniejsze – nie poczujesz bólu. Kryokontur – najnowsze urządzenie do walki z niepożądaną tkanką tłuszczową zapewnia sukces w walce z nadwagą.
 
Na rynku jest wiele urządzeń, które wykorzystują proces kriolipolizy w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej – przyznaje dr Maciej Rogala, właściciel Gold Clinic. – Kryokontur wyróżnia się tym, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Poza tym po raz pierwszy można działać na dużych obszarach ciała. Kryokontur dysponuje głowicą, która redukuje tkankę tłuszczową nawet na udach. Wystarczy jeden zabieg, by osiągnąć pożądany rezultat.
 
Na polskim rynku pojawiło się KRYOKONTUR, urządzenie niemieckiego producenta, firmy ERGOMED, który skutecznie niszczy tkankę tłuszczową, wykorzystując zjawisko kriolipolizy. Firma ma ponad 15 letnie doświadczenie w produkcji i rozwoju urządzeń do leczenia chłodem.
 
KryoKontur05Urządzenia obecnie dostępne na rynku medycyny estetycznej działające na bazie kriolipolizy mają wiele ograniczeń: mały obszar zabiegowy, ból podczas zabiegu, siniaki po… – tłumaczy Bartosz Burkiewicz Brand Manager, firmy Infinita, odpowiedzialny za wprowadzenie urządzenia na polski rynek. – KRYOKONTUR to innowacyjna technologia kontrolowanego chłodzenia,która umożliwia przeprowadzenie leczenia na prawie każdej części ciała. Jest to jedyne urządzenie, które likwiduje tkankę tłuszczową na całej powierzchni ud.
 
Pacjentki, które poddały się zabiegowi przyznają, że co prawda obwód zmniejsza się powoli, ale skutecznie.
 
– Panicznie boję się bólu, bezbolesność leczenia była dla mnie najważniejszym argumentem – mówi Kinga lat 36. Zabieg Kryokonturem miała 2 miesiące temu, w talii ubyło jej już 5 centymetrow, ale czeka na więcej. – Zaczęłam się także racjonalniej odżywiać, szkoda mi zmarnować takich dobrych rezultatow. Myślę, że jeszcze dwa miesiące i osiągnę swoją wymarzoną sylwetkę.
 

Co to jest kriolipoliza?

Proces w wyniku którego następuje trwała redukcja tkanki tłuszczowej. Skuteczność potwierdzają badania kliniczne.
 

Jak przebiega?

Zaplanowana śmierć komórek tłuszczowych następuję dzięki kontrolowanemu i selektywnemu chłodzeniu komórek tłuszczowych, które giną już w temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza. Niska temperatura powoduje, że lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny, po czym wydalane z organizmu. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze, niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu ilość komórek tłuszczowych się zmniejsza, a inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy są absolutnie bezpieczne.
 

Jak działa KRYOKONTUR?

Aby pozbyć się uporczywego tłuszczu wystarczy poddać się jednemu zabiegowi przez około jedną godzinę. Średnia redukcja w obwodzie brzucha po jednym zabiegu na brzuch to 5-7 cm, co potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone w Niemczech.
 
KryoKontur06W zależności od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej zabieg może trwać od 35 do 70 minut. Po tym czasie podskórna tkanka tłuszczowa jest trwale uszkodzona. Rozpad, metabolizm oraz wydalenie zniszczonych komórek tłuszczowych trwa do 4 miesięcy. Nie odnotowano żadnych nieoczekiwanych lub niepożądanych zdarzeń. Po zabiegu, w miejscu leczenia może pojawić się krótkotrwałe zaczerwienienie skóry i lekka wrażliwość dotykowa.
 
Kryokontur jest pierwszym i jedynym urządzeniem na świecie, który pracuje bez użycia szkodliwych gazów, przez co jest przyjazny dla środowiska.
 
Dostępne są różne wersje głowic m.in. na brzuch, boki, biodra i uda i plecy.
 

Zalety

  • Bezbolesność – Redukcja niechcianych komórek tłuszczowych poprzez schładzanie jest prawie bezbolesne. Przez znieczulające działanie zimna, zabieg zwykle nie daje nieprzyjemnego odczucia.
  • Efektywność – trwale uszkadza komórki tłuszczowe.
  • Innowacyjność – Kryokontour wykorzystuje sprawdzoną i przetestowaną niemiecką technologię. Dzięki kontroli mikroprocesora oraz różnorodności aplikatorów urządzenie staje się pionierskim rozwiązaniem.

 
tabelka