Lifestyle

Związek z mężczyzną – czego nie należy robić dla faceta?

Związek z mężczyzną – czego nie należy robić dla faceta

Zdjęcie autorstwa Helena Lopes z Pexels

Romantyczna miłość to mit, którym karmi nas się od dziecka. W rezultacie wzrastamy w fałszywym przeświadczeniu, że gdy kogoś kochamy, powinnyśmy umieć poświęcić się dla niego. Swojej drugiej połówce jesteśmy w stanie przychylić nieba. Czy tak powinien jednak wyglądać związek z mężczyzną? Czego nie należy robić dla faceta?

Spis treści:

  1. Rezygnacja z pracy zawodowej i samorozwoju
  2. Czego nie należy robić dla faceta? Rezygnować z przyjaciół
  3. Związek z mężczyzną. Dlaczego nie należy zmieniać ubioru dla faceta?
  4. Związek z mężczyzną. Co powinna robić kobieta?

Rezygnacja z pracy zawodowej i samorozwoju

Choć żyjemy w XXI wieku i możemy same decydować o sobie, bardzo często ulegamy naciskom męża czy stałego partnera. Tak bardzo go kochamy, że boimy się go stracić. Wciąż towarzyszy nam lęk przed odrzuceniem i samotnością. Wolimy zachować własne zdanie dla siebie i dostosować się do jego oczekiwań, byle zachować trwałość związku. To niewłaściwa postawa, która szybciej czy później mści się na kobiecie. Rezygnacja z pracy zawodowej to nie tylko utrata niezależności finansowej, ale też drogi samospełnienia oraz źródła, które wzmacnia nasze poczucie własnej wartości. Wiele kobiet pragnie robić karierę zawodową, pnąć się po jej kolejnych szczeblach. Ważny jest dla nich samorozwój. Niestety, trafiają na faceta, który tłamsi ich marzenia, nie pozwala na ich realizację. Ma własną wizję tego, jak powinno wyglądać życie kobiety. Widzi ją jako matkę kilkorga dzieci, która dba o ognisko domowe. Kobiety często decydują się spełnić oczekiwania mężczyzny, ponieważ wychowano je do uległości. Wpojono im, że naczelną wartością jest rodzina, a bez męża u boku niewiele znaczą.

rezygnacja z pracy zawodowej i samorozwoju
Zdjęcie autorstwa Katie Salerno z Pexels

Czego nie należy robić dla faceta? Rezygnować z przyjaciół

Zdarza się, iż trafiamy na mężczyznę, który chce mieć nas tylko dla siebie. Gdy wychodzimy gdzieś ze znajomymi, on dzwoni, by zaproponować spotkanie. Odmawiamy mu, bo już jesteśmy umówione. On robi awanturę lub decyduje się na bierną agresję. Teraz przy każdej nadarzającej się okazji, będzie nam odmawiał spotkania, by zemścić się za to, że wyszłyśmy z koleżankami, a nie z nim. Nie ulegaj manipulacji. Dla żadnego faceta nie należy rezygnować z przyjaciół. Lepiej wymienić mężczyznę na inny model, który zrozumie, że potrzeba kontaktu z innymi ludźmi jest czymś naturalnym. Facet, który chce zagarnąć cię tylko dla siebie, ma znamiona jednostki toksycznej.

Związek z mężczyzną. Dlaczego nie należy zmieniać ubioru dla faceta?

Mężczyźni lubią zaznaczać, jaki ubiór i makijaż cenią sobie w kobietach. Jedni będę namawiać swoje partnerki, by nosiły kobiece sukienki, szpilki oraz pończochy. Drudzy pójdą w przeciwnym kierunku i zacznąć nakłaniać ukochaną do przywdziania spodni. Niezależnie od tego, w którą stronę zmierzają propozycje twojego lubego, pamiętaj o tym, że to twoje ciało i to ty masz się dobrze czuć w danym ubiorze czy makijażu. Nie porzucaj dla mężczyzny własnego stylu. To nigdy się nie opłaca. Związek z mężczyzną nie powinien przypominać próby dostosowywania się do jego oczekiwań. Dziś wskoczysz dla niego w niewygodne ubranie, a za tydzień on wymyśli kolejną rzecz, którą masz dla niego zrobić, bo zobaczy, że jesteś uległa i bardzo ci na nim zależy. Aby uniknąć prób manipulacji, najlepiej pozostać wierną sobie. Pamiętaj, nie warto zmieniać ubioru dla faceta. Powinnaś czuć się swobodnie i korzystnie w danych outficie.

Związek z mężczyzną. Co powinna robić kobieta?

Związek z mężczyzną jawi się nam jako nadrzędna wartość, o którą należy zabiegać w życiu, aby móc poczuć się spełnioną. Tak nas wychowano. Wpojono nam też, że kobieta ma w stosunku do mężczyzny szereg obowiązków. Tymczasem powinna być dla niego wyłącznie partnerką. Kimś, kto wspólnie próbuje rozwiązać problem i ustalić kompromis.

Dodaj komentarz