Uroda

Zabiegi odmładzające okolice oczu

Zabiegi odmładzające okolice oczu

JC Gellidon z Unsplash

Zapewne nie raz słyszałaś o tym, że okolice oczu jako pierwsze zdradzają twój wiek. To właśnie tutaj skóra starzeje się najszybciej. Z jednej strony wpływa na to cienka skóra, która ma grubość zaledwie 0,5 mm, z drugiej ciągła praca mięśni oka. W ciągu dnia wielokrotnie mrugamy, co w miarę upływu czasu może prowadzić do zużycia mięśni. Na szczęście z pomocą przychodzą nam zabiegi odmładzające okolice oczu, które przynoszą lepsze rezultaty niż nawet najlepsze kosmetyki anti aging.

Spis treści:

  1. Zabiegi przeciwzmarszczkowe – dlaczego wygładzenie okolic oka jest tak trudne?
  2. Skąd bierze się obrzęk wokół oczu?
  3. Zabiegi odmładzające okolice oczu – obstrzykiwanie kwasem hialuronowym
  4. Botoks okolic oczu – jak uzyskać naturalny efekt?
  5. Dlaczego warto łączyć zabiegi anti aging?

Zabiegi przeciwzmarszczkowe – dlaczego wygładzenie okolic oka jest tak trudne?

Zabiegi odmładzające okolice oczu nie powinny koncentrować się wyłącznie na poprawie wyglądu samej skóry. W ten sposób nie osiągniemy bowiem satysfakcjonującego efektu. Musimy pamiętać o tym, że to nie tylko delikatna skóra, ale też występujące pod nią włókna wzmacniające w obrębie tkanki podskórnej. W okolicach oczu mamy też ciała tłuszczowe, które z czasem przy niewłaściwym układzie genów mogą się przemieszczać wskutek oddziaływania sił grawitacji. Okolice oczu czasem „zapadają” się. Dzieje się tak, gdy osłabieniu ulegają włókna wzmacniające. Oczywiście problem ten nie występuje u wszystkich. Niektórzy bowiem mają inne geny, które zapobiegają tego typu niedogodnościom.

Skąd bierze się obrzęk wokół oczu?

Obrzęk wokół oczu kojarzy nam się całonocnym szaleństwem i zabawą do białego rana. Tymczasem pojawia się u wielu kobiet, mimo przespanych nocy. W pewnym wieku obrzęk wokół oczu staje się naszym chlebem powszednim, gdyż osłabieniu ulegają mięśnie oka, które kurcząc się w ciągu dnia, powinny odpowiednio mocno uciskać zalegającą wodę i limfę, przyczyniając się do prawidłowego przepływu płynów.

Zabiegi odmładzające okolice oczu – obstrzykiwanie kwasem hialuronowym

W ostatnich latach zabiegi medycyny estetycznej stały się szalenie popularne. Chętnie korzystamy z ich dobrodziejstw, ponieważ działają lepiej niż najdroższy krem anti aging. Po kosmetyki profesjonalne na bazie nowych technologii warto sięgać regularnie, gdyż korzystnie wpływają na naszą skórę. Nie mogą jednak przynieść tak wyraźnej poprawy jak odpowiednio dobrane zabiegi przeciwzmarszczkowe. Botoks wzbudza w nas spory opór. Boimy się jego konsekwencji, w tym nienaturalnego unieruchomienia części twarzy. W rezultacie chętnie wybieramy zabiegi z kwasem hialuronowym, które wydają się bezpieczniejszą alternatywą. Cząsteczki humektantu wiążą wodę, przez co skóra jest lepiej nawilżona. Może jednak pojawić się problem z zasinieniem skóry wokół oczu, tak naprawdę mamy tutaj do czynienia z efektem Tyndalla. W pewnym wieku zabiegi z kwasem hialuronowym mogą nasilać obrzęk wokół oczu.

Botoks okolic oczu – jak uzyskać naturalny efekt?

Jak wcześniej wspominaliśmy, botoks okolic oczu nie cieszy się najlepszą sławą. Boimy się nienaturalnego wygładzenia tej części twarzy. Na szczęście istnieją różne rozwiązania. Obstrzykując botoksem zewnętrzny kącik oka, bardzo ładnie je otwieramy, możemy też wciąż wyrażać swoje emocje, serdecznie uśmiechając się do ludzi.

Dlaczego warto łączyć zabiegi anti aging?

Zabiegi odmładzające okolice oczu przynoszą najlepsze rezultaty, gdy je ze sobą łączymy. Najpierw warto wykonać termolifting frakcyjny, który wzmocni włókna podskórne. Następnie możemy użyć kwasu hialuronowego, a na koniec botoksu. Obserwuje się tutaj efekt synergii.  Każdy jednak powinien się indywidualnie skonsultować ze specjalistą, aby wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz