Seks

Poznaj powody, dla których mężczyźni zdradzają

Poznaj powody, dla których mężczyźni zdradzają

Zdjęcie autorstwa Dainis Graveris z Pexels

Zdrada w każdej kulturze budzi negatywne konotacje. Nie zamierzamy jej w żaden sposób usprawiedliwiać, zwłaszcza że w XXI wieku możemy po prostu się rozstać, gdy nie odpowiada nam związek. Postanowiliśmy się jednak przyjrzeć z bliska temu zjawisku. Poznaj powody, dla których mężczyźni zdradzają.

Zdrada jako próba ochrony obecnego związku

Choć nam, kobietom, to wytłumaczenie wydaje się absurdalne i nie traktujemy go jako usprawiedliwienia skoku w bok, mężczyźni często myślą, że zdradzając kobietę, przyczyniają się do trwałości istniejącego związku. Czasem tak jest, że facetowi czegoś brakuje w relacji. Np. żona nie chce się zgodzić na urozmaicenia życia erotycznego, na które bardzo nalega jej partner. Nie chce on decydować się na rozwód, ponieważ dobrze dogaduje się z małżonką, ma z nią dwójkę dzieci i kredyt na mieszkanie, ale chce zaspokoić swoje potrzeby.  Z punktu widzenia mężczyzny zdrada jest tutaj wyrazem altruizmu, przecież nie zostawia żony, nie łamie przysięgi małżeńskiej, tylko zaspokaja swoje potrzeby fizjologiczne z kimś, do którego nic nie czuje.  Jednak dla kobiety jest to często przykład zwykłego tchórzostwa i egoizmu. Mężczyzna bowiem bardziej boi się skutków wspólnego kredytu niż zdrady.

Niezaspokojone potrzeby seksualne

Bardzo często za męską zdradą stoją niezaspokojone potrzeby seksualne. Wynikają one ze złego dopasowania w sferze erotycznej. Niestety, gdy jesteśmy w kimś zakochani, patrzymy na niego przez różowe okulary. Nie myślimy wówczas o tym, iż fakt, że druga osoba nie zaspokaja naszej istotnej potrzeby, prędzej czy później stanie się ogromnym problemem.  Każda ze stron ma prawo mieć inne potrzeby seksualne.  Każda też może nie akceptować określonych praktyk. Niemniej warto od początku patrzeć na to, co ma nam do zaoferowania i nie podchodzić do życia zbyt optymistycznie, twierdząc, że z czasem przekonamy ją do tego, na czym nam zależy. Mężczyzna, który zdradza partnerkę ze względu na brak seksu oralnego, tak naprawdę sam jest sobie winien. Jeśli ona wcześniej nie chciała go uprawiać, to trzeba było przyjąć, że taki związek nie ma racji bytu, a nie zakładać, że jakoś to będzie.

Brak podziwu w oczach partnerki

Mężczyźni oprócz potrzeb seksualnych mają w sobie też silną potrzebę podziwu. Czasem mówimy facetowi komplementy na początku trwania związku. Później jednak zakładamy, że pewne rzeczy nam się należą i nie ma sensu go chwalić, bo jeszcze go zanadto rozpuścimy i tylko na tym stracimy.  Nic bardziej mylnego. Paradoksalnie, mężczyźni bardziej wykazują zainteresowanie skokiem w bok wówczas, gdy nie okazujemy im podziwu, niż wtedy, gdy ich często chwalimy.

Brak czułości ze strony partnerki

Choć żaden facet się do tego nie przyzna, on również pragnie czułości ze strony partnerki.  Jeśli jej nie otrzymuje, zaczyna jej szukać poza związkiem. Tutaj zdrada często stanowi poważne zagrożenie dla trwającej relacji. Mężczyzna bowiem szuka w ramionach kochanki także czułości, zatem istnieje poważne ryzyko, że stworzy z nią silną, emocjonalną relację i zechce dla niej zostawić żonę.

Brak zainteresowania ze strony partnerki

Kobiety często zarzucają mężczyznom, że ci w ogóle nie interesują się tym, co one przeżywają. Nie pytają o ich samopoczucie po pracy, ale one same również nie chcą rozmawiać z partnerem na tego typu tematy. Nie okazują mu zainteresowania, którego on potrzebuje. Wbrew pozorom, każdy, niezależnie od płci, potrzebuje, aby z nim porozmawiać na temat jego emocji, radości i smutków.

Uzależnienie od seksu

Zdrada w wykonaniu mężczyzn może mieć też związek z nałogiem. Niestety, seksoholizm jest coraz częściej spotykanym problemem. Żyjemy w niepewnych czasach, w nieustannej pogoni za ideami, które lansują media. To bardzo wyczerpuje psychicznie. Staramy sobie jakoś zrekompensować stres i popadamy w różne nałogi, w tym uzależnienie od seksu. Ktoś, kto ma z tym problem, sam sobie z nim nie poradzi. Dlatego jeśli widzisz, że mężczyzna, z którym randkujesz, wcześniej uprawiał przygodny seks z różnymi kobietami, może warto go sobie odpuścić. Istnieje bowiem wysokie prawdopodobieństwo, że jego uzależnienie od seksu pociągnie go wkrótce do zdrady, co zakończy się dla ciebie cierpieniem, a być może także chorobą przenoszoną drogą płciową.

Okoliczności sprzyjające zdradzie

Niekiedy mężczyźni zdradzają swoje partnerki, ponieważ mają ku temu sprzyjające okoliczności. Znajdują się na wyjeździe służbowym na drugim końcu Polski, są na lekkim rauszu, a jakaś piękna kobieta okazuje im zainteresowanie. O zdradzie nikt się nie dowie, ona również nie oczekuje stałego związku, tylko dobrej zabawy. Niestety, mężczyźni często traktują seks jako zaspokojenie potrzeby fizjologicznej, przez co są bardziej podatni na uleganie pokusom.

Dodaj komentarz