Psychologia

Oznaki, że mężczyzna jest tobą zainteresowany

Oznaki, że mężczyzna jest tobą zainteresowany

Zdjęcie autorstwa Tan Danh z Pexels

Bardzo często na początku relacji damsko-męskich targają nami liczne obawy. Czujemy ogromną niepewność, ale też podekscytowanie. Chciałybyśmy wiedzieć, czy możemy liczyć na odwzajemnienie naszego uczucia. Oto oznaki, że mężczyzna jest tobą zainteresowany.

Mężczyzna otwiera się przed tobą

Faceci nie są zbyt wylewni. Niechętnie rozmawiają o swoich emocjach, zazwyczaj skupiają się na działaniu. Jeśli on otwiera się przed tobą, opowiada o swoich trudnych doświadczeniach z dzieciństwa, to znaczy, że zaczyna ci ufać. Traktuje cię jako ważną osobę w swoim życiu i chce, abyś wiedziała o pewnych rzeczach.  Dzięki takim szczerym wyznaniom możesz się dowiedzieć o tym, dlaczego rzadko odwiedza dom rodzinny, czego najbardziej obawia się w swojej pracy, co sprawia mu największą przyjemność. To cenne informacje, które ułatwiają budowanie związku.

Facet podtrzymuje kontakt

Jeśli mężczyzna coś do ciebie czuje, to będzie podtrzymywał kontakt. Nie napisze do ciebie raz na kilka miesięcy, lecz będzie to robił niemal codziennie. Będzie chciał być na bieżąco z wydarzeniami z twojego życia.  Chętnie dowie się, co teraz czujesz, czym się zajmujesz, czy masz jakieś problemy i czy w czymś może ci pomóc. Facet, któremu zależy, stara się odpisywać w miarę wyczerpująco na twoje pytania. To nie jest mocną stroną mężczyzn, więc warto docenić jego starania.

Opowiada o tobie znajomym

Mężczyzna, który zakochuje się w kobiecie, chętnie opowiada o niej swoim kolegom, przyjaciółkom, siostrom czy mamie. Jeśli jego znajomi doskonale cię znają, wiedzą, gdzie pracujesz, jak cię poznał, to znak,  że wywarłaś na nim duże wrażenie. Mężczyźni nie zwierzają się swoich bliskich wówczas, gdy spotykają kobietę, z którą chcą tylko uprawiać seks. Dla nich to nic nieznacząca znajomość.

Traktuje cię jako priorytet

Oczywiście, nie możesz oczekiwać, że dla ciebie zrezygnuje z pracy, weźmie dzień urlopu etc., niemniej można wyczuć, że traktuje cię jako priorytet. Taka sytuacja ma miejsce, kiedy odmawia koledze spotkania, ponieważ wcześniej umówił się z tobą na spacer. Potrafi nagle zmienić swoje plany, np. zrezygnować z leniwego wieczoru na kanapie, aby pomóc ci wnieść ciężką szafkę do łazienki. Jeśli jesteś dla niego ważna, to znak, że czuje do ciebie coś więcej, a wasza znajomość znajduje się na dobrej drodze.

Dodaj komentarz