Zdrowie

Oparzenia skóry – jaki krem na odparzenia zastosować?

Grafika dostarczona przez partnera

Każdego dnia nasz skóra narażona jej na działanie czynników, które mogą powodować jej starzenie się czy uszkodzenia, które w następstwie mogą prowadzić do powstawania chorób o podłożu dermatologicznym. Istnieje wiele metod domowych, aby radzić sobie w tego typu sytuacjach. Niestety nie zawsze są one skuteczne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po sprawdzony wyrób medyczny, jakim jest krem na odparzenia.

Jaki krem na odparzenia jest najlepszy?

Dobry krem na odparzenia powinien być przede wszystkim uniwersalny. Oznacza to, że można go stosować na całym obszarze skóry, jak również mogą z niego korzystać dzieci, osoby dorosłe oraz seniorzy. Co więcej, powinien być bezpieczny dla kobiety w ciąży, jak i skuteczny na odparzenie u niemowlaka.

Poza tym, odpowiedni krem na odparzenia to taki, który został dokładnie przebadany klinicznie i funkcjonuje na rynku wyrobów medycznych co najmniej od kilkunastu, jak nie od kilkudziesięciu lat.

Sudocrem na odparzenia jest z pewnością takim właśnie skutecznym preparatem medycznym.

Sudocrem na odparzenia i oparzenia

Ten krem poradzi sobie skutecznie nie tylko z odparzeniami, ale i oparzeniami, wywołanymi na przykład zbyt intensywnym opalaniem się, czy też drobnym wypadkiem w kuchni z udziałem wrzątku, czy rozgrzanego naczynia.

Historia jego powstania sięga roku 1931, kiedy to dubliński aptekarz Thomas Smith wynalazł ten popularny po dziś dzień specyfik. W Wielkiej Brytanii nadal Sudocrem na oparzenia jest numerem jeden wśród tego typu medykamentów. W Polsce, w której dostępny jest od ćwierć wieku, również należy do czołówki wyrobów medycznych w swojej kategorii.

A w jakich przypadkach stosuje się go najczęściej? Jest dosyć popularny w sytuacji obtarć i odparzeń stóp, zarówno ich części zewnętrznych, jak i przestrzeni międzypalcowych. Sudocrem na oparzenia sprawdza się także w przypadku niegroźnych oparzeń.

Jednak najbardziej popularny jest Sudocrem na odparzenia pieluszkowe u niemowląt oraz jako preparat, wykorzystywany na podrażnienia po goleniu, będące efektem depilacji różnych części ciała, jak i golenia twarzy przez panów.

Podrażnienia po goleniu — jak sobie z nimi poradzić?

Problemy skórne, wynikające z zabiegów z użyciem ostrych narzędzi, w tym zwłaszcza podrażnienia po goleniu, wynikają najczęściej z niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu golenia czy depilacji. Może to być zarówno efekt zbyt mocnego, jak i szybkiego golenia, trzymania ostrza pod niewłaściwym kątem, jak również korzystania z narzędzi tępych lub niedokładnie wyczyszczonych.

Dlatego w każdej tego typu sytuacji warto mieć pod ręką Sudocrem na odparzenia.

Jak stosować Sudocrem na odparzenia?

Ten krem należy zawsze stosować zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce lub zaleceniami lekarza, lub farmaceuty. Sama procedura aplikacji kremu nie jest jednak skomplikowana. Nakładamy palcem krem wokół miejsca sprawiającego dolegliwości lub na takie miejsce, jeśli nie ma tam rany. Ważne, aby nałożyć możliwie cienką warstwę kremu i równomiernie go rozprowadzić. Chodzi bowiem o to, aby skóra, gojąc się, mogła jednocześnie swobodnie oddychać.

Odparzenie u niemowlaka — kilka prostych rad

Kolejną, często spotykaną sytuacją, w której stosuje się Sudocrem na oparzenia, jest przypadek odparzeń pieluszkowych. Wynika to z faktu, że skóra niemowlaka nie jest w pełni wykształcona. Bardzo szybko się wychładza, ale i równie szybko traci wilgotność i się poci.

Noworodki i niemowlaki większą część czasu spędzają w pozycji leżącej, gdzie są zabezpieczone pieluszką. Sprzyja to rozwojowi zarówno bakterii, otarć, jak i odparzeń, które wynikają z braku dostępu powietrza, a także oddziaływania na skórę niekorzystnych substancji, jak chociażby mocznik zawarty w moczu.

Dlatego warto często wietrzyć pieluszki, dbać o higienę intymnych miejsc dziecka, a ponadto stosować regularnie natłuszczający Sudocrem na odparzenia.

Co zawiera Sudocrem na oparzenia i odparzenia?

Ten krem w swoim składzie ma zarówno składniki nawilżające jak dezynfekujące, które utrudniają rozwój szkodliwej lory bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej. Są to m.in. lanolina, alkohol benzylowy, benzoesan benzylu, oraz tlenek cynku. Szczególnie ten ostatni składnik ma silny wpływ na działanie skierowane przeciw niebezpiecznym zarazkom.

Gdzie można kupić ten krem na odparzenia?

Sudocrem na oparzenia kupimy bez najmniejszego problemu jednakowo w aptekach, jak i w marketach czy sklepach drogeryjnych. Jest on bowiem dostępny bez recepty. Można też go jeszcze łatwiej nabyć, nie wychodząc z domu, dzięki zakupom przez internet.

Dodaj komentarz