Zabiegi Medycyny Estetycznej

Jaki powinien być dobry tusz do rzęs?

Jaki powinien być dobry tusz do rzęs

Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem kosmetyków do makijażu. Marki prześcigają się w wypuszczaniu nowych maskar, które mają mieć wyjątkowe właściwości. Jaki powinien być dobry tusz do rzęs?

Dobry tusz do rzęs pogrubia, ale nie skleja rzęs

Wielu producentów deklaruje, że ich maskara cudownie pogrubia rzęsy. Niestety, bardzo często objętość idzie w parze z posklejanymi włoskami, które tworzą owadzie nóżki. Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego ważne jest, aby tusz rzeczywiście pogrubiał, otulając każdą rzęsę z osobna. Na szczęście takie maskary też istnieją, jednak często trzeba ich dobrze poszukać.

Dobry tusz do rzęs wydłuża rzęsy, ale nie brudzi skóry

Marzysz o rzęsach, które sięgają brwi? Z dobrą maskarą to możliwe, tylko trzeba uważać, aby tusz nie brudził skóry pod łukiem brwiowym. Niestety, w przypadku niektórych kosmetyków dzieje się to nagminnie i nie chodzi wcale o brak umiejętności makijażowych.

Dobry tusz do rzęs nie osypuje się w ciągu dnia

Dobra maskara powinna wiernie trwać na swoim miejscu, aż do wieczornego demakijażu. Niedopuszczalne jest kruszenie w ciągu dnia. Niestety, wiele tuszy do rzęs osypuje się, tworząc efekt pandy. Ciągle oczyszczanie okolic oczu chusteczką higieniczną może być irytujące. W tym miejscu warto podkreślić, że jeśli masz tusz do rzęs od jakiegoś czasu, to jego osypywanie może wynikać z wieku maskary.

Dobry tusz do rzęs nie podrażnia oczu

Od każdej maskary, niezależnie czy kosztuje 10, czy 150 zł, wymagaj, aby nie podrażniała twoich oczu. Ewentualne leczenie jest niewarte upiększania się za pomocą alergizującego tuszu do rzęsu, zresztą ten zapewne spowoduje łzawienie i make up dość szybko się rozpuści. Jeśli coś z maskarą jest nie tak, po jej użyciu odczuwasz pieczenie czy swędzenie oczu, to znak, że się nie dogadujecie i należy jak najszybciej zaprzestać jej stosowania.

Dobra maskara rozpuszcza się przy użyciu płynu micelarnego

Dobra maskara nie rozpuszcza się w ciągu dnia, nie kruszy się, nie kseruje pod łukiem brwiowym. Jednocześnie jej usunięcie za pomocą płynu micelarnego nie powinno nastręczać żadnych trudności. Jeśli tusz ciężko zmyć, prawdopodobnie zaczniesz pocierać oczy, a to może przysporzyć ci nie tylko nowych zmarszczek, ale też przyczynić się do podrażnienia spojówki.

Dobra maskara nie powoduje wypadania rzęs

Niestety, na rynku można znaleźć tusze do rzęs, które okropnie im szkodzą. Osłabiają włoski i przyczyniają się do ich wzmożonego wypadania. To normalne, że rzęsy czasem wypadają, proces ten zazwyczaj zachodzi pojedynczo i wiąże się z cyklem życia rzęs. Gorzej, gdy wypadają młode włoski i to w ilościach masowych, a prześwity stają się nader widoczne. Gdy dostrzeżesz u siebie niekorzystne zmiany, jak najszybciej odstaw dany tusz do rzęs.

Dobra maskara szybko zastyga

Nie ma nic gorszego od tuszu do rzęs, który tak długo schnie, że nie sposób w tym czasie uniknąć odruchowego mrugania. W rezultacie tuż po wykonaniu make up jesteś cała brudna i musisz doczyszczać się z czarny plam po maskarze.

Dodaj komentarz