Uroda

Jak usunąć zaskórniki dzięki odpowiedniej pielęgnacji twarzy?

Jak usunąć zaskórniki

Grafika: Pexels

Zaskórniki to problem wielu osób, a zwłaszcza tych o cerze tłustej oraz mieszanej. Nieestetyczne kropki, które pojawiają się najczęściej na nosie lub brodzie, a czasem na policzkach, to zatkane wydzielanym przez skórę sebum pory, które możemy oczyszczać, stosując odpowiednie kosmetyki. Jak zatem usunąć zaskórniki dzięki odpowiedniej pielęgnacji twarzy? Podpowiadamy.

Jak usunąć zaskórniki, czyli kilka słów o zmianach skórnych

Na powierzchni naszej skóry znajdują się niewielkie otwory, które nazywane są porami. Umożliwiają one ujście produkowanego przez skórę łoju i sebum. Złuszczający się stale naskórek w połączeniu z tymi wydzielinami tworzy na powierzchni skóry warstwę hydrolipidową, która ma za zadanie chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, między innymi wszelkich zanieczyszczeń oraz zmiennych warunków atmosferycznych.

W przypadku, gdy skóra nie jest odpowiednio oczyszczana i pielęgnowana, a w dodatku produkuje ona zbyt dużo łoju i sebum, pory skóry mogą się zapychać. W ten sposób powstają zaskórniki, czyli nieestetyczne, ciemne lub jasne grudki, które widoczne są na powierzchni skóry. Tworzą się najczęściej na nosie i brodzie oraz na skórze wokół nosa. Są to miejsca szczególnie skłonne do nadmiernego przetłuszczania się.

Jak usunąć zaskórniki dzięki dobrej pielęgnacji?

Zależnie od rodzaju cery każdy z nas może dobrać skuteczny sposób leczenia zaskórników. Przede wszystkim konieczne jest zadbanie o odpowiednie i regularne oczyszczanie skóry dwa razy dziennie. Z samego rana pozbywamy się sebum oraz łoju wyprodukowanego przez naskórek w ciągu nocy, gdy przechodzi ona najintensywniej proces regeneracji. Z kolei wieczorem zmywamy ze skóry makijaż, zanieczyszczenia z całego dnia i umożliwiamy w ten sposób skórze oddychanie i oczyszczenie podczas nocnego wypoczynku.

Prawidłowe oczyszczanie skóry powinno opierać się na trzech podstawowych etapach: demakijażu, właściwym oczyszczeniu skóry twarzy i nawilżeniu jej. Dodatkowo warto tonizować twarz odpowiednim dla naszego typu skóry tonikiem. Demakijaż najlepiej wykonywać przy pomocy płynu micelarnego, który dzięki właściwościom przyciągającym cząsteczki pozwoli nam z łatwością usunąć makijaż. Następny krok to oczyszczenie twarzy żelem, pianką bądź maską. Następnie warto dodać krem nawilżający do twarzy, aby nawilżyć i odżywić skórę.

Krem nawilżający do twarzy – jakie ma właściwości?

Szczególnie w przypadku zaskórników krem do twarzy jest bardzo istotny. Dzięki swoim aktywnym składnikom pozwala odpowiednio nawilżyć, a co za tym idzie, powstrzymać nadmierne wydzielanie sebum z porów. Dodatek witaminy C i E dodatkowo rozświetli skórę i wyrówna jej koloryt. Jest to kosmetyk na tyle uniwersalny, że można go stosować rano oraz wieczorem, a nawet w trakcie dnia. Dzięki niemu oraz innym odpowiednim kosmetykom jesteśmy sobie w stanie odpowiedzieć na pytanie: jak usunąć zaskórniki? Poprawna pielęgnacja może w dużej mierze przyczynić się do zażegnania tego problemu.

Dodaj komentarz