Lifestyle Zabiegi Medycyny Estetycznej

Jak SMS-ować z facetem?

Jak SMS-ować z facetem

Wiele kobiet, zwłaszcza na początku znajomości, nie wie, jak często i w jaki sposób komunikować się z facetem za pośrednictwem SMS-ów. Nie chcemy wyjść na desperatki i stalkerki. Staramy się postępować rozważnie, aby nie zrazić drugiej osoby swoją postawą. Podpowiadamy, jak SMS-ować z facetem?

Czy kobieta może pierwsza napisać do faceta?

Nie żyjemy już w średniowieczu, lecz w XXI wieku. Kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni. Dotyczy to również relacji damsko-męskich. Jeśli chcesz do niego napisać, zrób to. Nie trać czasu na zastanawianie się, czy kobiecie wypada pisać pierwszej. Jesteśmy wolne i robimy to, na co mamy ochotę. Jeśli wzbudziłyśmy jego zainteresowanie, to odpisze. Jeśli nie, przynajmniej pozbędziemy się złudzeń, że wpadłyśmy mu w oko.

Zajmij się swoimi sprawami, nie czekaj na jego odpowiedź

Wiele kobiet popełnia ten błąd. Wysyła SMS do faceta, a potem czeka z telefonem w dłoni. W ten sposób tracimy tylko czas i nerwy. Zrób coś konstruktywnego, zajmij się swoimi sprawami. Pamiętaj, że on może być teraz zajęty. Może pracuje, może naprawia samochód, może widzi się z przyjacielem. To, że nie odpisuje od razu, nie znaczy, że mu na tobie nie zależy. Musisz wykazać się większą cierpliwością, a będzie ci łatwiej, gdy znajdziesz sobie jakieś pożyteczne zajęcie.

Co zrobić, gdy on nie odpowiada na SMS?

Czasem zdarza się, że on nie odpowiada na SMS. Może nie bardzo wie, co ma odpisać. Wiele kobiet lubi życzyć miłego dnia lub wysyłać samą emotikonkę. Te wiadomości niewiele wznoszą do rozmowy, przez co on może mieć problem z odpowiedzią na nie.  Jeśli on nie odpisał na jedną wiadomość, a minęło już kilka dni od jej wysłania, napisz kolejną, ale nie wyrzucaj z siebie pretensji jak karabin maszynowy. Skup się na stworzeniu ciekawego SMS-a, który zupełnie różni się od poprzedniego. Może w ten sposób go zaintrygujesz?

Nie załatwiaj kwestii spornych w SMS-ach

SMS-y nie służą do tego, aby rozwiązywać w nich kwestie sporne takie jak czas poświęcany naszej osobie, nadużywanie alkoholu czy spędzanie zbyt wielu godzin w pracy. O problemach należy porozmawiać na żywo, ponieważ pisząc wiadomości, łatwo o nieporozumienie. Może źle odebrać czyjeś intencje, poczuć się zaatakowani, ponieważ nie widzimy mowy ciała, która towarzyszy poszczególnym pytaniom.

Nie odpisuj pojedynczymi wyrazami

Jeśli chcesz rozmawiać z facetem, nie możesz odpisywać pojedynczymi słowami. To zamyka szanse na dialog i zniechęca go do stawiania kolejnych pytań. Staraj się rozwijać własne wypowiedzi, a wyjdzie to z korzyścią dla samej konwersacji. W ten sposób też okażesz mu swoje zainteresowanie.

Zadawaj pytania otwarte

Czasem ciężko prowadzić dialog, gdy zadaje się pytania zamknięte, które wymagają krótkiej odpowiedzi: tak lub nie. W związku z tym postaw na pytania otwarte, w których on będzie musiał rozwinąć jakąś myśl. Dzięki temu też lepiej go poznasz.

Nie analizuj swoich odpowiedzi

Często za długo analizujemy swój SMS, zanim go wyślemy. Oczywiście, nie ma nic złego, aby przez chwilę się nad nim zastanowić, coś poprawić, ale nadmierne rozmyślanie nie prowadzi do niczego konstruktywnego, hamuje natomiast dialog.

Nie pisz do niego non stop

Mężczyźni nie lubią czuć się osaczeni. My zresztą też za tym nie przepadamy. W związku z tym pozostaw mu pewien niedosyt, aby pragnął kontaktu z tobą. Nie można być ze sobą non stop na linii, ponieważ wzajemne zainteresowanie szybko się wypali.

Przypadkowe wiadomości, czyli gwóźdź do trumny

„Przypadkowe” wiadomości to wszystkie te, które niby wysyłamy przypadkiem do faceta, aby wzbudzić jego ciekawość czy zazdrość. Pokazują, że jesteśmy desperatkami i brakuje nam cywilnej odwagi, by normalnie napisać. Poza tym mogą zdradzać nasz brak pewności siebie. Chcesz z nim porozmawiać, to nie udawaj, że chciałaś wysłać wiadomość do przyjaciółki, a ta trafiła do niego.

Dodaj komentarz