Moda

Jak przechowywać dodatki modowe?

Jak przechowywać dodatki modowe

Ella Christenson z Unsplash

Zapewne nie raz słyszałaś o tym, że to właśnie dodatki modowe stawiają kropkę nad „i” w naszych stylizacjach. Często jednak przywiązujemy do nich niewielką wagę. Postrzegamy je jako zbędny wydatek. Jeśli już zdecydujemy się na ich zakup, to często mamy problem z ich przechowywaniem. O ile ubrania łatwo można złożyć w kostkę, a niektóre jeszcze powiesić na wieszaku, o tyle te rozwiązania nie sprawdzają się w przypadku akcesoriów. W naszym artykule podpowiadamy, jak przechowywać dodatki modowe.

Spis treści:

  1. Organizacja dodatków modowych. Jak przechowywać buty?
  2. Organizacja torebek w szafie
  3. Jak przechowywać paski skórzane, aby posłużyły nam jak najdłużej?
  4. Jak przechowywać dodatki modowe? Organizacja sztucznej biżuterii
  5. Jak przechowywać kapelusze?

Organizacja dodatków modowych. Jak przechowywać buty?

Przechowywanie butów często nastręcza sporo trudności, zwłaszcza gdy mamy więcej niż jedną parę na dany sezon. Nie każdy o tym wie, ale codziennie nie należy nosić tego samego obuwia. Po tym, gdy mamy je na stopie, należy zrobić dzień przerwy, aby buty mogły „odpocząć”, czyli powrócić do swojego pierwotnego kształtu.  W związku z tym warto mieć przynajmniej 2 pary balerinek czy 2 pary sandałów i nosić je na zmianę. Niektóre kobiety kolekcjonują obuwie. W rezultacie mają go więcej niż przeciętna osoba. Wszystkich par nie da się wyeksponować w przedpokoju czy w szafce na buty. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą pudła na buty. Do obuwia należy włożyć prawidła lub bibułę bezkwasową, aby nasze ulubione szpilki, kozaki czy sneakersy nie uległy odkształceniu. Aby ułatwić sobie ich późniejsze odnalezienie, na każdy karton przyklej zdjęcie danej pary. Możesz go też podpisać w zrozumiały dla siebie sposób. Bardzo dobrze sprawdzają się też plastikowe pudełka wykorzystywane do przechowywania zabawek dziecięcych. Każdą parę butów umieszczasz w osobnym pojemniku, po czym bez problemu układasz je na sobie w szafie, gdyż te charakteryzują się identycznymi wymiarami. Taka organizacja butów prezentuje się niezwykle schludnie.

Organizacja torebek w szafie

Kochasz torebki? A może dopasowujesz je do okazji i swojej stylizacji? Spora kolekcja torebek wymaga odpowiedniego przechowywania. Niestety, układając je byle jak, łatwo można je uszkodzić lub odbarwić. Zalecamy, aby torebki wkładać do specjalnych woreczków przeciwkurzowych, a dopiero później umieszczać je na półkach w szafie. Trzeba tak to wszystko zorganizować, aby największa z nich pomieściła naszą wysoką shopperkę. Tej w żadnym wypadku nie należy wkładać na siłę, pod kątem etc., bo można ją łatwo zarysować czy odkształcić. Pamiętajmy o tym, aby szanować swoje dodatki modowe.

Jak przechowywać paski skórzane, aby posłużyły nam jak najdłużej?

Zastanawiasz się, jak przechowywać dodatki modowe? Niewątpliwie najwięcej problemów nastręczają paski skórzane. Najlepiej wygospodarować na nie płaską szufladę. W zbyt głębokiej łatwiej o chaos, trudniej też znaleźć to, czego aktualnie szukamy. Poza tym to marnotrawstwo miejsca. Na dodatki modowe lepiej mieć 5 płytkich szuflad niż 3 głębokie. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy ich układać na sobie. W przypadku skórzanych pasków nie jest to wskazane, gdyż te mogą się nawzajem brudzić. Np. beżowy pasek zamszowy może przyjąć pigment z czarnego czy czerwonego. Z tego powodu należy je układać kolorami i w miarę możliwości zabezpieczyć je specjalnymi woreczkami.

Jak przechowywać dodatki modowe? Organizacja sztucznej biżuterii

Choć sztuczna biżuteria jest stosunkowo tania, to warto zadbać o nią, aby posłużyła nam jak najdłużej. Często za sympatią do niej przemawia oryginalny design.  Organizacja sztucznej biżuterii najlepiej przebiega w płytkiej szufladzie. Warto umieścić w niej organizer z przegródkami. Każde wydzielone miejsce służy na inny naszyjnik, broszkę czy bransoletkę. Dzięki temu rozwiązaniu poszczególne dodatki modowe się nie plączą.

Jak przechowywać kapelusze?

Kapelusze stanowią niezwykle stylowy dodatek. Chętnie sięgamy po niego latem, aby ochronić głowę przed słońcem. Zimą z kolei zapobiega utracie ciepła i przeziębieniu. Kapelusz nie niszczy naszej fryzury w takim stopniu jak czapka. Zawsze prezentuje się elegancko i z klasą. Często jednak pojawia się pytanie, jak przechowywać kapelusze? Te zazwyczaj otrzymujemy w specjalnym pudełku. W żadnym wypadku nie należy go wyrzucać. Posłuży nam ono do przechowywania kapelusza. Aby ten się nie odkształcił, wypychamy go bibułą bezkwasową, a jego rondo także zabezpieczamy przy jej pomocy.

Dodaj komentarz