Psychologia

Jak pozbyć się ochoty na słodycze?

Jak pozbyć się ochoty na słodycze

Słodycze stanowią zmorę większości kobiet. Wystarczy, że pojawią się gdzieś na horyzoncie, np. mąż kupi ciastka, a nas już do nich ciągnie i pochłaniamy je zdecydowanie w zbyt dużych ilościach. Jak pozbyć się ochoty na słodycze?

Zbuduj dobrą mikroflorę

Tak naprawdę nasz pociąg do słodyczy kształtuje mikroflorę jelitową i vice versa. Gdy jemy słodkie, pozbywamy się dobrych bakterii, które skłaniają nas do sięgania po zdrowsze posiłki. W rezultacie nie mamy ochoty na nic innego niż cukry proste w postaci cukierków i ciasteczek. Aby się pozbyć ochoty na słodycze, musisz odbudować dobrą mikroflorę jelitową. Zrobisz to, spożywają mleczne wyroby fermentowane takie jak kefir, maślanka czy jogurt oraz kiszonki warzywne, vide ogórki kiszone.  Z czasem, gdy będziesz jadła sporo kefirów i ogórków kiszonych, ochota na słodkie sama minie. Uzupełnisz bowiem swoją mikroflorę jelitową i zasiedlisz przewód pokarmowy dobrymi bakteriami.

Zastąp słodycze owocami i ziarnami

Jeśli podczas oglądania filmu masz zwyczaj podjadania, to załatw sobie zdrowe przekąski. Słodycze zastąp owocami, warzywami i ziarnami. Pestki słonecznika, marchew czy borówki z pewnością są dużo zdrowsze od ciastek i mniej kaloryczne. Twój organizm będzie ci za to wdzięczny.

Znajdź sobie pasję

Bardzo często słodycze pełnią rolę poprawiacza humoru. Sięgamy po nie, by pocieszyć się po porażce sercowej, braku sukcesów zawodowych, braku prawdziwych przyjaciół. Znajdź sobie jakąś pasję, wyjdź do ludzi. Mając zajęcie, np. robiąc zdjęcia makro, nie będziesz miała tyle wolnego czasu na podjadanie. Poza tym co innego zajmie twoje myśli niż limitowana wersja czekolady.

Wypełnij pustkę w swoim życiu

Wiele kobiet zajada samotność. Jeśli nie mamy się komu wyżalić, z kim pójść na zakupy, wyskoczyć na plażę, to odczuwamy smutek. Aby się go pozbyć, sięgamy po czekoladę, która przyczynia się do uwolnienia serotoniny. Ulga przychodzi, ale jest krótkofalowa, odbija się też negatywnie na naszej sylwetce, co wpędza nas w jeszcze większy kompleksy.

Nie podjadaj słodkiego nawet okazjonalnie

Wiele kobiet wmawia sobie, że to tylko okazjonalne ciasteczko, po czym odzywa się słodki nałóg i pochłonięte zostają wszystkie słodycze znalezione w domu. Niestety, słodycze to uzależnienie takie samo jak alkohol. Wystarczy malutka ilość wódki czy ciasteczka, by zachciało nam się więcej.

Dodaj komentarz