Zabiegi Medycyny Estetycznej

Epidemia COVID-19 zweryfikowała nasze znajomości

Epidemia COVID-19 zweryfikowała nasze znajomości

Przed wybuchem epidemii COVID-19 często spotykaliśmy się w gronie znajomych, wychodziliśmy razem na obiad, do kina czy na targi książki. Wraz z nastaniem tego trudnego okresu, wiele rozrywek odeszło w zapomnienie. Epidemia COVID-19 zweryfikowała nasze znajomości.

Prawdziwy przyjaciel utrzymuje kontakt mimo kwarantanny narodowej

Nasz rząd nieustannie ogłasza nowe obostrzenia. O ile w wakacje mogliśmy bez problemu podróżować po kraju, spotykać się ze znajomymi w restauracjach, to w październiku pojawiły się pierwsze utrudnienia. Prawdziwy przyjaciel utrzymuje kontakt mimo kwarantanny narodowej. Jeśli nie możecie się spotkać, rozmawiacie ze sobą regularnie przez telefon, piszecie SMS-y etc. Krótko mówiąc, staracie się być na bieżąco ze zmianami w życiu drugiej osoby. Wspieracie ją w trudnych chwilach i współdzielicie radość. Na tym polega prawdziwa przyjaźń i nie zniszczy jej COVID-19.

Pomoc przyjaciela na kwaratannie

Przez epidemię COVID-19 wielu Polaków trafiło na kwarantannę. Nie trzeba było być osobą ze zdiagnozowaną infekcją, wystarczył kontakt z kimś chorym lub mąż powracający do kraju z zagranicy. Osoby, które trafiają na kwarantannę, nie mogą wychodzić z domu, dlatego tak ważne jest, aby znajomi dostarczali im zakupy, zajęli się psem, przynieśli paczkę z Paczkomatu.  Część osób pokazała, że nie ma co liczyć na ich wsparcie w trudnych chwilach. Tacy ludzie zawsze znaleźli jakiś powód, aby odmówić pomocy.

Prawdziwy przyjaciel nie naraża cię na niebezpieczeństwo

O tym, czy ktoś jest twoim prawdziwym przyjacielem, najłatwiej przekonać się, patrząc na to, czy naraża nas na niebezpieczeństwo. Jeśli przyjaciółka odwołuje spotkanie, bo ma objawy grypopodobne i nie chce nas zarazić, to świadczy o tym, że jesteśmy dla niej ważni. Nie chce nas narażać na jakąkolwiek infekcję, woli przeczekać ten czas w izolacji, a spotkać się z nami, gdy powróci do pełni zdrowia. Osoba, która z objawami infekcji u siebie i dziecka pragnie cię odwiedzić, twierdząc, że jest lekko chora, nie jest twoim przyjacielem. Ma gdzieś twoje dobro, liczy się dla niej tylko to, że jej się nudzi i chce ciekawie spędzić czas.

Prawdziwy przyjaciel rozumie twoją odmowę

Jeśli odmawiasz spotkania, bo sama nie czujesz się najlepiej, to prawdziwy przyjaciel zrozumie sytuację. Jednak ten, który miał jakiś interes, może zacząć się złościć, robić nieprzyjemne przytyki, bo jego plan się nie powiódł.  Swoją decyzją stanęłaś na drodze jego realizacji.

Epidemia COVID-19 demonstruje też prawdziwe poglądy znajomych

Gdy nastała epidemia COVID-19, z ludzi zaczęło wychodzić to, co najgorsze. Jedni mówią wprost, mam gdzieś innych, najważniejsza jest dla mnie swoboda, nawet jeśli zachoruję, nie zrobię testów. Jestem młody, jakoś to przejdę.  Inni lekceważą obowiązek noszenia maseczek w sklepie, ponieważ nie czują się w nich zbyt komfortowo i wychodzą z założenia, że jak mają coś złapać, to trudno, mają zdrowy organizm. Nie patrzą przy tym zupełnie na dobro innych kupujących, których mogą zarazić. Przy okazji możemy dowiedzieć się, którzy znajomi nie wierzą w dane naukowe i kwestionują istnienie COVID-19, spisek firm farmaceutycznych etc. Ten rok pomógł nam zweryfikować wiele znajomości, część warto sobie odpuścić, nad częścią warto pracować. Czasem to osoba, którą postrzegaliśmy wcześniej jako niedojrzałą, okazywała się najrozsądniejszą i chętną do zrobienia zakupów, gdy przebywaliśmy na kwarantannie.

Dodaj komentarz