Uroda

Dlaczego warto posiadać suchy szampon?

Dlaczego warto posiadać suchy szampon

@invadingkingdom z Unsplash

Suchy szampon stał się niezwykle popularnym rozwiązaniem. Stosują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sprawdza się w sytuacjach podbramkowych, gdy nie mamy czasu na mycie głowy, a musimy pilnie wyjść z domu. Suchy szampon pozwala w kilka minut odświeżyć fryzurę. To także świetne rozwiązanie, gdy chcemy nadać naszym włosom trochę objętości. W naszym artykule zdradzamy, dlaczego warto posiadać suchy szampon.

Spis treści:

  1. Nadmiar pracy i brak czasu na mycie głowy
  2. Nadmierne przetłuszczanie się włosów
  3. Zbyt tłusta odżywka do włosów
  4. Niespodziewane spotkanie z przyjaciółką
  5. Suchy szampon pozwala szybko odświeżyć włosy!
  6. Kosmetyk do włosów nadmiernie przetłuszczających się
  7. Suchy szampon z pigmentem
  8. Jak nadać włosom objętości?
  9. Jak odświeżyć włosy w kilka minut?

Nadmiar pracy i brak czasu na mycie głowy

Każda z nas ma czasem sytuację awaryjną. Zdarzają się takie okresy w życiu, gdy pracujemy w pocie czoła. Nie mamy na nic czasu. Wracamy do domu i chcemy tylko coś zjeść, po czym położyć się spać. Nie chce nam się myć głowy. Zwyczajnie nie mamy na to sił. Czujemy, że nader wszystko potrzebujemy odpoczynku i regeneracji sił.

Nadmierne przetłuszczanie się włosów

Czasem też nasze włosy płatają nam figle. Masz suche pasma i te zazwyczaj zachowują świeżość do 5 dni, niemniej coś poszło nie tak i już nazajutrz po myciu głowy sprawiają wrażenie przetłuszczonych. Nie prezentują się zbyt estetycznie, więc czujesz się skrępowana. Nie masz jednak czasu na mycie głowy, gdyż pilnie musisz wyjść do pracy.

Zbyt tłusta odżywka do włosów

Zdarza się, iż nowa odżywka do włosów nadmiernie je przetłuszcza. Kosmetyki nie zawsze sprawują się tak, jak mogłybyśmy się tego spodziewać. Czasem sklejają włosy w tłuste strąki, a czas nas nagli. Nie chcemy wyjść z nimi do ludzi, ale nie zdążymy umyć i wysuszyć głowy.

Niespodziewane spotkanie z przyjaciółką

Może nie planowałaś spotkania i zamierzałaś umyć głowę wieczorem. Jednak zadzwoniła do ciebie przyjaciółka, że właśnie jest w twoim mieście i zapytała, czy wyjdziesz z nią na pizzę. Zgodziłaś się, bo bardzo chcesz się z nią zobaczyć, ale nie masz zbyt wiele czasu na doprowadzenie siebie do ładu.

Suchy szampon pozwala szybko odświeżyć włosy!

W powyżej opisanych sytuacjach suchy szampon okazuje się nieocenionym przyjacielem. Pozwala bowiem przywrócić włosom świeżość, jego cząsteczki pochłaniają nadmiar sebum i sprawiają, że nasze pukle odzyskują swoją atrakcyjność. Suchy szampon to kompaktowy produkt, który zmieści się w damskiej torebce. Możesz go też zabrać ze sobą w podróż służbową, na wakacje czy do biura. Nigdy nie wiesz, kiedy okaże się przydatny.

Kosmetyk do włosów nadmiernie przetłuszczających się

Na rynku znajdziesz nie jeden suchy szampon. Warto go dostosować do potrzeb swoich włosów. Jeśli twoje pukle wykazują tendencję do nadmiernego przetłuszczania się, postaw na kosmetyk z ekstraktem z pokrzywy i brzozy. Te substancje aktywne ograniczą nadmierną produkcję łoju, przez co nie wykażą jedynie doraźnego działania.

Suchy szampon z pigmentem

Siwe włosy potrafią odebrać nam pewność siebie. Co jednak zrobić, gdy pukle są osłabione, dopiero niedawno przestały nadmiernie wypadać i nie chcemy ich katować farbą do włosów? Z pomocą przychodzi nam suchy szampon z pigmentem, który pozwala zatuszować siwe pasma. Jego działanie jest doraźne, więc powinnaś go aplikować po każdym myciu głowy.

Jak nadać włosom objętości?

Cienkie włosy często prezentują się mało korzystnie. Łatwo bowiem opadają i sprawiają wrażenie przyklejonych do skóry głowy. Można na szczęście dodać im nieco objętości. Sięgnij po suchy szampon do włosów cienkich i ciesz się z efektu zagęszczenia.

Jak odświeżyć włosy w kilka minut?

Czasem nasze włosy nie tylko są tłuste, ale też czujemy się w nich nieświeżo. To kwestia ich pojemności sorpcyjnej. Włosy łatwo chłoną przykre zapachy z naszego otoczenia, w tym dym tytoniowy. Później pachną nieprzyjemnie, wręcz irytująco. Z pomocą przychodzi suchy szampon o świeżym zapachu, który skutecznie tuszuje odrażającą woń.

Zapraszamy do lektury:

Dodaj komentarz