Psychologia

Dlaczego mężczyźni wybierają mniej atrakcyjne kobiety?

Dlaczego mężczyźni wybierają mniej atrakcyjne kobiety

Czasem, gdy patrzymy na to, z kim wiąże się mężczyzna, który wpadł nam w oko, przeżywamy spory szok. Ta kobieta nie należy do klasycznych piękności, nie wydaje się nawet specjalnie miła, bo ciągle na niego krzyczy. Dlaczego mężczyźni wybierają mniej atrakcyjne kobiety?

Mają niską samoocenę

Niekiedy mężczyźni celowo wiążą się z mniej atrakcyjnymi kobietami, aby zyskać pewność, że te ich nie zostawią. Tak postępują mężczyźni z niską samooceną, którzy sami nie czują się dostatecznie dobrzy. Dostrzegają w sobie mnóstwo wad i uważają, że nie zasługują na nikogo lepszego. Atrakcyjna kobieta to dla nich bardzo niepewna opcja. Ona jest piękna, więc nie narzeka na brak powodzenia, może odejść do innego, gdy coś jej nie będzie pasowało w obecnym związku. Poza tym atrakcyjne panie mają często jasno sprecyzowane oczekiwania. Od mężczyzny wymagają równego podziału domowych obowiązków, nie zamierzają im nadskakiwać, ponieważ dobrze znają swoją wartość. Te mniej atrakcyjne często są bardziej zakompleksione, przez co traktują partnera jak księcia, któremu trzeba prać skarpetki i prasować koszule.

Wybierają kobiety, które są podatne na manipulację

Czasem mężczyźni celowo wybierają mniej atrakcyjne kobiety, bo takimi łatwiej jest manipulować. Oni doskonale wiedzą, że te panie są zakompleksione, przez co zrobią wszystko, cokolwiek im każą. Mają bowiem świadomość, że ciężko będzie im znaleźć kogoś innego, więc dla tej relacji są w stanie wiele poświęcić. Gdy pewna siebie kobieta słyszy, że facet wzywa ją do siebie w środku nocy, powie mu, że to wykluczone, po czym się rozłączy. Zbyt dobrze zna swoją wartość, by zgadzać się na bycie pomiataną. Natomiast zakompleksiona kobieta łatwo ulegnie szantażowi emocjonalnemu i będzie tańczyła tak, jak on jej zagra.

Przy mniej atrakcyjnej partnerce nie trzeba się starać

Wielu mężczyzn jest po prostu leniwych. Atrakcyjna partnerka wymaga starań, przy mniej atrakcyjnej nie trzeba się tym przejmować. To bardzo wygodne rozwiązanie, które wybiera wielu mężczyzn.

Ona jest dla nich intrygująca

Atrakcyjność fizyczna to jedno, charakter to drugie. Czasem ktoś jest przeciętny z wyglądu, ale potrafi intrygować. W rezultacie zyskuje sporo na atrakcyjności. Mężczyźni lgną do takiej kobiety ze względu na trudny charakter. Ona jawi im się jako wyzwanie. Jak oswoić tak ostrą babkę?

Każdy ma inny gust

Poza tym fakt, że dla ciebie jest ona mało atrakcyjna, nie oznacza, że on nie widzi w niej najpiękniejszej babki, jaką miał okazję poznać. O gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma własny. Na jego kształtowanie wpływają różne czynniki.

Ona przypomina mu matkę

Mężczyźni najczęściej wiążą się z kobietami, które przypominają im matkę. Może jego matka też ma nadwagę i w ogóle się nie maluje, na dodatek ciągle go strofuje? On zna zasady funkcjonowania w tym schemacie, zdołał się do niego przyzwyczaić.  Nawet jeśli miał dość uwag matki, to nie zna innego wzorca postępowania. Ten, choć nieidealny, jest dla niego znajomy i wygodny.

Dodaj komentarz