Psychologia

Dlaczego mężczyźni potrzebują towarzystwa innych mężczyzn?

Dlaczego mężczyźni potrzebują towarzystwa innych mężczyzn

Zdjęcie autorstwa Helena Lopes z Pexels

Kobiety często złoszczą się, gdy ich partner oznajmia, że umówił się z kolegami na oglądanie meczu czy męski wypad za miasto.  Uważamy, że skoro tworzymy związek, to powinniśmy razem spędzać jak najwięcej czasu. Nie jest to jednak zdrowe podejście. Symbioza zabija bowiem namiętność. Dlaczego mężczyźni potrzebują towarzystwa innych mężczyzn?

Negowanie ojca i męskości

Wielu mężczyzn neguje ojca, nie podoba im się to, jak ten zachowywał się wobec matki. Panowie mają też zastrzeżenia do taty, że nie poświęcał im tyle uwagi, ile powinien. Niestety, wielu ojców jest uzależnionych do alkoholu, przez co dorastanie w takim domu było dla dzieci traumatycznym przeżyciem. Syn nie chce brać przykładu z uzależnionego taty, ale brakuje mu dobrych wzorców męskości. Te jednak może zyskać, spędzając czas w towarzystwie innych mężczyzn.

Konfrontacja wyobrażeń o męskości z rzeczywistością

Z reguły każdy mężczyzna ma jakieś wyobrażenie o męskości. Wydaje mu się, że jako prawdziwy facet powinien postępować w określony sposób.  Panowie definiując męskość, często bazują na przekazie popkulturowym. Gdy spotykają się w męskim gronie, mogą wreszcie skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Może się okazać, że koledzy też nie potrafią wszystkiego naprawić i nie ma w tym nic złego. Pewne zadania lepiej powierzyć fachowcom.

Dobre rady poparte doświadczeniem

Spotkania w męskim gronie to również źródło dobrych rad popartych doświadczeniem. Nie obawiaj się, że te obrócą się przeciwko tobie. Często facet, którego ojciec znęcał się nad matką, nie wie, jak okazywać miłość swojej partnerce. Może się tego jednak nauczyć, przebywając w gronie kolegów, którzy szanują swoje żony i narzeczone.

Męskie problemy

Mężczyźni nieco inaczej podchodzą do problemów. My zazwyczaj  nie uważamy, że zawalił się cały świat, gdy sobie z czymś nie radzimy. Potrafimy się podnieść i iść do przodu. Mężczyźni są bardziej uwarunkowani na rozwiązanie problemu. Pomóc może w tym rozmowa z innymi facetami, którzy przeszli przez podobne trudności.

W męskim towarzystwie można się wygadać, nie będąc ocenianym

W męskim towarzystwie twój facet może się wygadać, nie będąc ocenianym. Gdyby miał tobie opowiedzieć o problemach w pracy, czułby się bardzo niekomfortowo. Mogłabyś bowiem uznać, że sobie nie radzi i nie nadaje się na partnera. Jego koledzy lepiej go zrozumieją i być może doradzą mu coś sensownego.

Spotkania w męskim gronie wzmacniają samoocenę twojego faceta

Gdy twój facet spotyka się z kolegami, jego samoocena wzrasta. Zauważa bowiem, że jego znajomi również nie są tak idealni, jak pokazują to media. Uświadamia sobie, że jest okej, pomimo swoich wad. Ma to dobroczynny wpływ na psychikę faceta, dlatego nie zabraniaj mu tego typu spotkań.

Dodaj komentarz