Psychologia

Dlaczego facet atakuje cię słownie?

Dlaczego facet atakuje cię słownie

Kobiety coraz częściej skarżą się na niestosowne zachowanie mężczyzn. Panowie źle reagują na jakąkolwiek uwagę, a nawet na zwykłą wiadomość. Dlaczego facet atakuje cię słownie?

Wychodzą z niego kompleksy

Zazwyczaj słowna męska agresja wynika z głęboko zakorzenionych kompleksów. Gdy niechcący trafisz w czuły punkt, aktywują się w nim mechanizmy obronne. Jednym z nich jest obrona poprzez atak. On uważa, że wygra starcie z tobą tylko wówczas, gdy sam zaatakuje cię mocniej i z najmniej oczekiwanej strony. Zazwyczaj jednak kobiety wyczuwają złośliwość i reagują na męskie zarzuty merytorycznie.

On boi się zdemaskowania

Znasz ten stan, gdy ty zarzucasz facetowi jedno, a on wyskakuje ci z czymś, o czym nawet nie wspominałaś? To znaczy, że jeśli ty zarzucasz mu wydzwanianie w środku nocy i budzenie cię, a on zaczyna krytykować twoją aparycję, to znak, że bardzo mu się podobasz. Nie chce jednak, byś dojrzała skrywaną przez niego prawdę, więc automatycznie jej zaprzecza, przez co sam się demaskuje.

Jest o ciebie zazdrosny

Jeśli on cię atakuje, mówi, że nie jest znowu z ciebie taki cud, to może to świadczyć o tym, że w gruncie rzeczy jest o ciebie bardzo zazdrosny, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że jesteś 10/10 dla większości facetów.  Kobiety, które znają swoją wartość, dobrze odczytają jego prawdziwe intencje i się nimi nie przejmą.

Podobasz mu się

Czasem faceci zachowują się irracjonalnie. Mężczyzna, gdy podoba mu się kobieta, może początkowo o nią zabiegać, ale gdy ona go odrzuci albo po prostu odmówi spotkania, podając racjonalny powód, on zaczyna ją atakować na różne sposoby. To znak, że jemu na niej zależy, ale ma kompleksy i nie radzi sobie z negatywnymi emocjami.

Czuje się odrzucony

Męska agresja często idzie w parze z poczuciem odrzucenia. Jeśli nie chcesz mieć w facecie kochanka i mu to wprost odwzajemnisz, on nagle z miłego misia staje się agresywny, bo nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. Człowiek wychowany w bezpiecznym domu zdaje sobie sprawę, że odmowa też się zdarza. Ona nie odbiera nam wartości. Po prostu ktoś może być nami niezainteresowany.

Ma do ciebie pretensje, bo się zakochał

Czasem facet awanturuje się o wszystko. O to, że nie dopytujesz go o pewne sprawy, o to, że jego zdaniem zadajesz mu pełne potępienia pytania, że za wolno mu odpisujesz etc. Ma do ciebie mnóstwo pretensji, bo się zakochał.  Jest bardzo wyczulony na to, jak go traktujesz. Czasem wręcz nadinterpretuje pewne normalne zachowania.  Wynika to z niskiego poczucia własnej wartości.

Dodaj komentarz