Zabiegi Medycyny Estetycznej

Czy nie używasz za dużo kosmetyków?

Czy nie używasz za dużo kosmetyków

Kosmetyki to najlepsi przyjaciele każdej kobiety. Z ich pomocą zatuszujesz to, z czego nie jesteś zadowolona i podkreślisz swoje największe atuty. Z kolei kosmetyki pielęgnacyjne pomagają uporać się z suchymi skórkami i przywrócić cerze optymalny poziom nawilżenia. Czy nie używasz za dużo kosmetyków?

Drogerie pełne kosmetyków

W drogeriach półki uginają się pod ciężarem kosmetyków. Na maila nieustannie otrzymujesz powiadomienie o kolejnej super promocji w drogerii online. Co miesiąc każda marka kosmetyczna wypuszcza nowy podkład i tusz do rzęs. Mamy wrażenie, że nieustannie nas coś omija. Na dodatek wciąż wierzymy w znalezienie świętego Graala wśród kolorówki i pielęgnacji. W rezultacie wydajemy na kosmetyki ogromne pieniądze, chcąc zachować młody i atrakcyjny wygląd.  Czy jednak postępujemy słusznie?

Jak dobrać pielęgnacje twarzy, gdy wokół tyle dobroci?

Bardzo często atakują nas kolejne kosmetyki. Jeden krem ma zwalczać zmarszczki dzięki retinoidom. Drugi zawiera witaminę C, która rozjaśnia przebarwienia, a trzeci kwasy AHA, które złuszczają skórę i pobudzają jej regenerację. Nie wiemy, co wybrać, więc kupujemy wszystkie trzy i stosujemy je jednocześnie. Składniki aktywne kosmetyków mogą wzajemnie znosić swoje działanie lub nawet w połączeniu tworzyć toksyczną mieszankę zagrażającą naszej cerze.

Nadmierne stosowanie kosmetyków nie jest dobrej dla naszej skóry

Ponadto nadmierne stosowanie kosmetyków nie jest dobre dla naszej cery. Naszą skórę zamieszkują różnego rodzaju bakterie, grzyby i wirusy. Większość z nich jest dobra i trzyma w ryzach potencjalne patogeny. Czasem zdarza się jednak, że przez nadmierne stosowanie kosmetyków zabezpieczonych przed psuciem konserwantami, eliminujemy dobre bakterie i tym samym torujemy drogę tym złym. Na naszej cerze nagle pojawia się trądzik, skóra jest sucha, rozpoczyna się łuszczyca. Bakterie bowiem chronią nas przed wieloma chorobami dermatologicznymi. Dobrze więc, abyśmy ich nie eliminowali, gdyż są nam potrzebne.

Minimalizm w doborze kosmetyków

Warto ograniczyć pielęgnację do minimum. Potrzebujesz jednego płynu micelarnego, jednego żelu do mycia twarzy, jednego peelingu, jednego kremu pod oczy, jednego kremu do twarzy i jednego kremu z filtrem.

Nie używaj kilku podkładów, postaw na jeden fluid

W przypadku kolorówki postaw na sprawdzony podkład, dobrze, aby był naturalny i wolny od konserwantów, vide podkłady mineralne.  Dobry tusz do rzęs także się przyda. Możesz zaszaleć z paletkami cieni oraz szminkami i eyelinerami, aby mieć duży wybór kolorów i codziennie malować się inaczej.  Jednak podkład zużywa się stosunkowo powoli, nie warto stosować kilku naraz, ponieważ gdy któryś cię zapcha, nie rozpoznasz od razu winowajcy.

Dodaj komentarz