Moda

Czapka wełniana damska. Stylowa, czy chroniąca przed zimnem?

Pexels

Czas jesienno-zimowy sprawia, że moda przestaje być tylko wyrazem naszego stylu, a staje się też dużo bardziej praktyczna. Ujemne temperatury, wiejący wiatr oraz ogólna nieprzewidywalność pogody powodują, że trzeba przygotować się na każde warunki. Ciało wychładza się najszybciej, gdy nie chronimy głowy. Dlatego wełniana czapka damska to obowiązkowy element stroju na tę porę roku.

Czy czapki wełniane rzeczywiście dają ciepło?

Niestety, ale wełna zyskała przez lata złą sławę. Uważana jest za problematyczny w konserwacji materiał, który z czasem traci fason. Do tego prawdziwą zmorą jest nieprzyjemny efekt gryzienia skóry. Jednak nie jest to właściwość charakteryzująca każdy rodzaj wełny. Najbardziej szlachetne gatunki są mięsiste, wytrzymałe i przede wszystkim bardzo przyjemne w noszeniu. Bez problemu można zatem zdecydować się na damskie czapki wełniane i komfortowo je nosić.

Jakie wełny są najprzyjemniejsze w noszeniu? Będą to takie gatunki, jak alpaka, wełna merino, czy kaszmir. Na drugim biegunie są włókna syntetyczne takie jak akryl i poliester. Oczywiście, czapka z wełny merino będzie dużo droższa niż jej syntetyczny odpowiednik. Jednak jest to inwestycja, która zdecydowanie się opłaca. Czapka wykonana z najwyższej jakości wełny grzeje dużo lepiej niż modele wykonane z syntetycznych włókien. Będzie też dużo trwalsza i posłuży dłużej niż tylko przez jeden sezon. Wełna merino nie mechaci się i zachowuje swoje właściwości nawet przez kilka lat. Dlatego jeśli zależy Ci na dodatku, który uzupełni Twoją szafę na wiele sezonów, warto się nią zainteresować.

Jakie są najmodniejsze czapki damskie wełniane?

Czapka ma przede wszystkim chronić przed chłodem. Jednak, żeby zakładać ją chętnie, musimy też dobrze się w niej czuć. Czapkę wełnianą dobiera się biorąc pod uwagę zarówno kształt głowy, jak i preferowany styl. Ważna jest też objętość włosów. Panie z drobną buzią, ale długimi puklami dobrze wyglądają w większych nakryciach głowy typu smerf. Przedłużana część umożliwia dowolne jej ułożenie na głowie. Taka czapka wełniana damska prezentuje się dosyć swobodnie i pasuje do eleganckich oraz bardziej sportowych stylizacji.

Duże znaczenie dla ostatecznego wyglądu, jaki mają czapki zimowe ma też splot z jakiego są wykonane. Grubsze będą bardziej wyraziste i jednocześnie dadzą dużo więcej ciepła niż ażurowe modele. Dobrze jest zatem mieć jedną, typowo zimową czapkę i drugą na czas przejściowy, gdy nie ma jeszcze dokuczliwych mrozów.

Znaleźć idealną czapkę z pewnością nie jest łatwo. Warto przymierzyć kilka różnych modeli i sprawdzić, w którym będziemy się czuć najlepiej. Dobrze jest też zwrócić uwagę na wzór i kolor. Im bardziej będą one klasyczne, tym do większej ilości okryć wierzchnich będą pasować.


Dodaj komentarz